Prelegenci:

Rafał Agnieszczak

Piłkarz z doświadczeniem na wielu pozycjach, w oficjalnych meczach grający głównie jako napastnik. Strzela gole dla takich zespołów jak Fotka.pl, Swistak.pl, Media2.pl i Finansowo.pl, a hobbistycznie jeszcze dla paru innych. Podobno gra ostro, ale na koncie ma niewiele czerwonych kartek. Przekroczył 30-tkę, więc już nie biega tyle co kiedyś, ale za to wie, gdzie się ustawić, więc nadal zdarza mu się trafić do bramki /ostatnio z zespołem Szafa.pl/. Mieszka w Warszawie na Starej Pradze i jest bossem tamtejszego gangu tzw. "Startupowców" napadającego na nisze i niezabezpieczone siedliska pieniędzy. Kocha Joss Stone, lubi Saaby, szanuje Fedora Emelianenko.

Tomasz Andrzejczuk

Absolwent Informatyki (Politechnika Szczecińska) oraz Psychologii Zarządzania (WSB Poznań). Przez kilka lat pracował w instytucjach finansowych, gdzie zdobywał doświadczenie sprzedażowe. Obecnie pomaga sprzedawać innym jako współautor jednej z najbardziej zaawansowanych platform do prowadzenia sprzedaży w polskim Internecie. Odpowiada za rozwój usług e-commerce w home.pl.

Justyna Bandoła

Justyna Bandoła dyplomowany politolog, PR manager marki VanguardPR. Prowadziła z sukcesem projekty PR-owe między innymi dla tak klientów jak Kinga, Giant, Bayer, Wydawnictwo Otwarte, Stabilo, Lavazza Blue, Skarbiec Mennicy Polskiej. Specjalizuje się w działaniach e-PR, zarządza i koordynuje prace całego zespołu agencji VanguardPR.

Marcin Bielówka

Prezes Zarządu Funduszu Zalążkowego Krakowskiego Parku Technologicznego. Kieruje projektem 'Inkubowanie nowych, innowacyjnych firm w Krakowskim Parku Technologicznym'. Ekonomista, specjalista w zakresie finansowania projektów i ekonomiki inwestycji. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie i studiów podyplomowych z zakresu Społeczeństwa Informacyjnego na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Rafał Brzoska

Prezes grupy Integer oraz firmy InPost. Zdolności menedżerskie i innowacyjne podejście do biznesu Prezesa Grupy Integer.pl potwierdza tytuł Managera Roku, zdobyty w konkursie Laury Magellana organizowanym przez Korporację Absolwentów Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz udział w finale prestiżowego rankingu Przedsiębiorca Roku 2008. W 2010 roku został uznany przez magazyn Newsweek jako jeden z dziewięciu „Tygrysów polskiego biznesu”, a w 2011 roku uplasował się na 9. pozycji w rankingu magazynu Brief – „50 najbardziej kreatywnych ludzi biznesu”.

Jarosław Bułka

Biocybernetyk, absolwent Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki Akademii Górniczo - Hutniczej, adiunkt w Zakładzie Biocybernetyki Katedry Automatyki Wydziału Elektrotechniki Automatyki Informatyki i Elektroniki Akademii Górniczo – Hutniczej. Autor ponad 40 publikacji z zakresu przetwarzania sygnałów biomedycznych, wykorzystania sieci neuronowych w diagnostyce medycznej oraz telemedycyny i systemów informatycznych wspierających diagnostykę medyczną. Współorganizator wielu konferencji branżowych. W latach 1999-2002 sekretarz Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych. Od 2001 sekretarz Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych. Od 2010 roku ekspert Związku Powiatów Polskich. Współwłaściciel i wiceprezes zarządu Silvermedia sp. z o. o.

Ryszard Chmura

Przedsiębiorca, CEO i właściciel agencji reklamowej PromoAgency, Dyrektor Asystujący BNI Polska. Studiując Przedsiębiorczość i Innowacje na Akademii Ekonomicznej w Krakowie, już na początku studiów założył i prowadził kilka firm. Motto: „Bo sukces można zaplanować”.

Łukasz Cieśla

Absolwent Wyższej Szkoły Europejskiej im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie na kierunku Stosunki Międzynarodowe o specjalności Zarządzanie Projektami, a także studiów z zakresu Funduszy Unijnych oraz Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Od 2010 r. Koordynator Inkubatora Technologicznego Krakowskiego Parku Technologicznego. Dodatkowo prowadzi projekty dotyczące krzewienia ducha przedsiębiorczości wśród ludzi młodych.

Patrycja Hrabiec

Doktorantka Uniwersytetu Jagiellońskiego, absolwentka studiów z zakresu Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz Zarządzania i Marketingu na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy w bibliotekach w Polsce oraz Wielkiej Brytanii. Od ponad czterech lat zajmuje się wyszukiwaniem i dostarczaniem informacji dla firm i instytucji, prowadząc własną agencję infobrokerską. Opracowała i realizuje autorski kurs efektywnego wyszukiwania informacji. Prowadzi również zajęcia ze studentami na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie z zakresu infobrokeringu. Doświadczenie trenerskie zdobywała prowadząc szkolenia miedzy innymi dla Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Krakowie.

Michał Kluska

Aplikant adwokacki pracujący w Kancelarii Olesiński & Wspólnicy. Od 2008 r. związany z tematyką mediów elektronicznych ze szczególnym uwzględnieniem ochrony danych osobowych w Internecie oraz tematyką usług świadczonych drogą elektroniczną. Od dwóch lat członek zespołu prawników doradzających Nasza Klasa Sp. z o.o. w obszarach prawa własności przemysłowej, ochrony danych osobowych, postępowań sądowych. Uczestnik licznych konferencji z zakresu informatyki śledczej oraz prywatności w Internecie. Członek zespołu eksperckiego Prawo Mediów Elektronicznych doradzającego największym polskim portalom internetowym między innymi w obszarach prawa własności przemysłowej, ochrony danych osobowych oraz prawa autorskiego. Autor publikacji prasowych m.in. w Dzienniku Internautów, Dzienniku Gazeta Prawna oraz „IT w Administracji”.

Jarosław Królewski

Absolwent socjologii (multimedia i komunikacja społeczna) na Wydziale Humanistyczny AGH, wkrótce również studiów informatycznych. Pracownik dydaktyczny w WH AGH, współpomysłodawca studiów podyplomowych z Marketingu Internetowego w AGH. W ramach pracy zawodowej od 4 lat związany z branżą internetową. Zwolennik przyjaznych rozwiązań technologicznych i przestrzegania standardów sieciowych, projektant użytecznych interfejsów, programista języków webowych.

Jakub Kwiatkowski

Account manager w agencji interaktywnej Eskadra Opcom, pracuje dla klientów z branży telekomunikacyjnej i FMCG. Związany z branżą internetową od 2006 roku. Pełnił funkcje redakcyjne w portalu Interia.pl oraz strukturach Onetu. Jest absolwentem stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Jagiellońskim i marketingu internetowego w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. J. Tischnera w Krakowie. Stale poszukujący nowej wiedzy i doświadczeń z zakresu marketingu, nie tylko internetowego. Interesuje się planowaniem strategicznym i niestandardowymi formami komunikacji marketingowej.

Richard Lucas

has been in Cracow since 1991. During the 1990s he lead SKK Systemy Kodow Kreskowych SA and the Managing Director of PMR until Jan 2004- 2008. He was the founder/early stage investor in three more market leading companies HQ-ed in Cracow.

Grzegorz Świerk

Absolwent Informatyki i Ekonometrii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, od ponad 5 lat związany z branżą interaktywną. Współwłaściciel agencji reklamowej Supremum SEO, specjalista w dziedzinie SEO/SEM. Prywatnie pasjonat wszystkiego, co związane z nowymi technologiami, e-marketingiem i newsami ze świata informatyki. Otwarty na innowacyjne rozwiązania, wyznawca zasady "kto stoi w miejscu, ten się cofa", którą praktykuje na co dzień.

Tomasz Manugiewicz

Business Project Manager w firmie MobileExperts. Zajmuje się prowadzeniem projektów informatycznych, ze szczególnym uwzględnieniem systemów mobilnych. Jako certyfikowany ScrumMaster z powodzeniem wdraża metody Agile w zespołach produkujących oprogramowanie. Przez ostatnie 5 lat współpracował głównie z sektorem telekomunikacyjnym i bankowym. Obecnie z ramienia MobileExperts pracuje m.in. dla takich klientów jak Nasza-Klasa, Dialcom24, czy PTK Centertel. Członek organizacji Scrum Alliance, w wolnych chwilach prowadzi szkolenia z zarządzania, przekazując innym swoją wiedzę. Prywatnie pasjonat podróży, wielbiciel narciarstwa i żeglarstwa.

Przemysław Marciniak

Absolwent kierunku „Elektronika i Telekomunikacja” i studiów podyplomowych „Systemy zarządzania jakością” na Politechnice Szczecińskiej. Z branżą e-commerce związany od 2006 roku. Praktyk w prowadzeniu sklepów internetowych, a obecnie zaangażowany w rozwijanie oprogramowania sklepu internetowego „Click Shop” w Home.pl. Zafascynowany metodami marketingu internetowego i pasjonata badania ich efektywności.

Radosław Michałowski

W Grupie Onet.pl od 2006 zajmuje się zarządzeniem największym community artystów w tej części Europy - digart.pl Już od małego przejawiał nadmierne zainteresowanie niekonwencjonalnymi rozwiązaniami. W dzieciństwie wiązało się to z wiecznie rozbitymi kolanami lub kredkami w nosie. Te doświadczenie okazały się bazą w późniejszym życiu zawodowym, dzięki nim nie straszne mu jest przebijanie głową murów, brnięcie pod prąd i rozpychanie się nie tylko łokciami na wzburzonym morzu social marketingu. Prywatnie miłośnik eksperymentalnej kuchni i nikotyny­.

Filip Mroczkowski

LL.M., aplikant radcowski pracujący w Kancelarii Olesiński & Wspólnicy. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego i Ludwig Maximilians-Universität w Monachium. Od ponad 2 lat związany z tematyką praktycznej ochrony własności intelektualnej oraz funkcjonowaniem mediów elektronicznych. Członek zespołu eksperckiego Prawo Mediów Elektronicznych doradzającego największym polskim portalom internetowym między innymi w obszarach prawa własności przemysłowej oraz prawa autorskiego. Przygotowuje rozprawę doktorską z zakresu funkcjonowania umów licencyjnych w obrocie gospodarczym.

Mateusz Muryjas

Od ponad 3 lat związany zawodowo z branżą IT. Na co dzień pełni funkcję CEO w Agencji Interaktywnej IN Progress projektując zintegrowane działania e-marketingowe dla małych i średnich firm. Po godzinach programista aplikacji internetowych. Koordynator ds. merytorycznych projektu E-biznes festiwal.

Paweł Nowak

Bloger, przedsiębiorca internetowy, autor książek. Entuzjasta nowych technologii, internetu i społeczności.

Robert Paszkiewicz

Od pięciu lat związany z firmą home.pl, obecnie jako Marketing Manager, a wcześniej m.in. kierownik produktu "Bezpieczeństwo". Współtwórca usługi kreatora stron www, pomocnego w stawianiu swoich pierwszych kroków w Internecie. Prowadził wdrożenia nowych produktów zwiększających bezpieczeństwo stron www, a także chroniących komputery Klientów.

Marek Przystaś

Na co dzień ma się nieźle. Jest szczęśliwym człowiekiem. Współzałożyciel grupy BrightBerries, wspierającej ambitne pomysły z intencją zmieniania świata na lepsze. Na co dzień jeden z filarów firmy Han Bright, gdzie jako Project Director działa aktywnie na rzecz zwiększenia produktywności. Upiera się przy tym, że da się to zrobić pokojowymi metodami - i co ciekawe – nieustannie mu się to udaje. Może dzięki temu, że wierzy w projekty które wnoszą coś istotnego, tak jak i w ludzi którzy z pasją je tworzą. Uważa, że dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem pomaga innym. Lubi przy tym myśleć, a najbardziej przepada za wymyślaniem.

Bartłomiej Rak

w branży interaktywnej reprezentuje jedno z pierwszych pokoleń, które dorastało z internetem, a jednocześnie pamięta jego początki w Polsce – generacja Y. Absolwent Informatyki Stosowanej UJ i student Marketingu Internetowego SGH. Pierwsze kroki stawiał w Zespole ds. Internetu ING Banku Śląskiego. Następnie przeszedł na drugą stronę reklamowej barykady i reprezentował agencję Supremum Group oraz tworzył agencję interaktywną Someday Interactive. Specjalizuje się w zarządzaniu projektami internetowymi i Social Media (prowadzi blog Socjomania.pl). Aktualnie wprowadza do sieci własne projekty internetowe m.in.: serwis turystyczny umożliwiający zaplanowanie niezapomnianej podróży po Polsce – Land of Poland. Zafascynowany internetem i prawie uzależniony od komunikacji za jego pośrednictwem...

Paweł Sala

Dyrektor zarządzający FreshMail. Specjalista ds. e-mail marketingu, trener, manager, konsultant. Wcześniej pracował jako key account manager w agencji interaktywnej Opcom Grupa Eskadra, gdzie odpowiadał za działania interaktywne takich marek jak Big Star, Umbro, Hipp, Jan Niezbędny i innych. Poza pracą managera – trener z 8 letnim stażem w prowadzeniu szkoleń miękkich z zakresu efektywności osobistej. Specjalizuje się w szkoleniach dotyczących zarządzania stresem, wystapień publicznych oraz e-marketingu. Ponadto członek Stowarzyszenia Marketingu Bezpośredniego oraz Interactive Advertising Bureau Polska, autor wielu publikacji na temat e-mail marketingu, a także mówca na wielu konferencjach branżowych.

Anna Sikorska

Dyrektor marki AdSeo specjalizującej się w działaniach SEO i SEM. Ekspert tematu, praktyk znający się na zagadnieniach i tematyce wyszukiwarek internetowych jak mało kto. Anna Sikorska została zaproszona do podzielenia się swą wiedzą ze studentami nowego kierunku studiów podyplomowych AGH „Marketing Internetowy", który uruchomiony zostanie w nowym roku akademickim. Anna prowadzić będzie zajęcia z zakresu Marketingu i Public Relations w wyszukiwarkach internetowych.

Barbara Stawarz

Publishing & Marketing Director w wydawnictwie InnovaWeb. Wykładowca na Wydziale Dziennikarstwa Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Z branżą internetową związana od prawie sześciu lat. Absolwentka Dziennikarstwa i komunikacji na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowego Studium Marketingu Internetowego na SGH. Miłośniczka podróży i fotografii oraz dobrego kina. W życiu kieruje się zasadą „impossible is nothing“.

Krystian Stypuła

Współwłaściciel spółki home.pl - największego w Polsce dostawcy usług hostingowych, lidera w dostawie usług internetowych dla małych i średnich przedsiębiorstw w Europie Środkowo - Wschodniej. Jego pierwsze biuro miało zaledwie osiem metrów kwadratowych, a pierwszy biznesplan pisał w ... McDonaldzie. Obecnie home.pl obsługuje 40% wszystkich zarejestrowanych serwerów i świadczy usługi prawie półtoramilionowej grupie użytkowników.

Paweł Szczepaniec

Absolwent telekomunikacji w ENST Paris, podglądacz tysięcy francuskich Internautów. Obecnie marketer internetowy w webskim zespole energetycznego giganta, Vattenfall. Propagator uczciwego małżeństwa SEM-u z Nielsenem. Doświadczenie ponad 11 500 godzin. Sprzedaje się tutaj. Bloguje tutaj.

Anna Uba

Absolwentka studiów z zakresu antropologii kulturowej oraz etnologii specjalizująca się w antropologii społecznej. Od 2007 roku pracująca w branży internetowej (m.in. Grupa ONET.PL SA). Obecnie Social Media Specialist oraz PR Executive Manager w agencji Eskadra Opcom, odpowiedzialna za dywizję do zadań specjalnych w mediach społecznościowych - Opcom Connect. Prywatnie zaangażowana w projekty badawcze dotyczące komunikacji oraz zachowań ludzi w Internecie.

Marek Welzel

Prezes Zarządu Agencji Reklamowej Ars Nominem, od 15 lat zajmujące się fotografią i grafiką reklamową, na koncie kilkanaście indywidualnych wystaw fotograficznych. Agencja projektuje i wykonuje pod klucz wszelkie formy reklamy, takie jak grafika reklamowa, fotografia czy projektowanie i pozycjonowanie serwisów internetowych oraz kampanie marketingowe w internecine. Więcej prac Agencji można zobaczyć pod adresami: fotografia-reklamowa-warszawa.pl, grafika-reklamowa.pl.

Tomasz Wesołowski

Od ponad 8 lat zajmuje się wdrożeniami projektów internetowych i software'owych. Od 2000 roku Dyrektor Zarządzający Empathy - Internet Software House (empathy.pl). W latach 2007-2008 Członek Zarządu spółki Profeo Sp. z o.o. prowadzącej społecznościowy serwis dla profesjonalistów. Prywatnie interesuje się zagadnieniami zarządzania projektami, społeczności internetowych oraz bezpieczeństwa aplikacji.

Piotr Widur

Absolwent Wyższej Szkoły Europejskiej im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie na kierunku Stosunki Międzynarodowe o specjalności Zarządzanie Projektami, a także studiów z zakresu Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Posiada duże doświadczenie w realizacji projektów Unijnych. Od dwóch lat realizuje projekt związany z powstaniem Małopolskiego Parku Technologii Informacyjnych, którego celem jest stworzenie na terenie miasta Krakowa ośrodka wspierającego tworzenie i rozwój przedsiębiorstw ICT aktywnie uczestniczących w tworzeniu gospodarki opartej na wiedzy.

Piotr Wilam

Prekursor polskiego Internetu. Współtwórca i pierwszy prezes Onet.pl, założyciel Wydawnictwa Pascal, anioł biznesu. Obecnie CEO Innovation Nest.

Organizator:

Współorganizator:

Patronat honorowy:

Partnerzy: